Centrum Narciarskie Master-Ski jest rodzinnym ośrodkiem narciarskim położonym na wysokości 680 m n.p.m na północnych stokach w samym centrum Tylicza. Stacja narciarska dysponuje trzema nowoczesnymi, wygodnymi i bezpiecznymi wyciągami, wypożyczalnią, szkołą narciarską, bezpłatnym parkingiem oraz regionalną karczmą. Stok jest sztucznie naśnieżany, profesjonalnie ratrakowany, co gwarantuje optymalne warunki narciarskie każdego dnia. Dodatkowym atutem stacji narciarskiej MASTER-SKI jest oświetlenie, dzięki któremu możena szusować do późnego wieczora.
Czytaj więcejTylicz położony jest 6 km na wschód od Krynicy, u zbiegu rzeki Muszynka (Tyliczanka) i uchodzącego do niej potoku Mochnaczka. Znajduje się na granicy dwóch mezoregionów: Beskidu Sądeckiego i Beskidu Niskiego. Wieś leży przy drodze krajowej 75. W pobliżu znajduje się nieistniejące już przejście graniczne Muszynka-Kurov ze Słowacją na Przełęczy Tylickiej (683 m n.p.m.).
Czytaj więcejSłuży pogłębianiu wiary i patriotyzmu, ale stała się też turystycznym hitem. Tylicka Golgota przyciąga gości z całej Polski. W ubiegłym roku miejsce odwodziło ponad 50 tysięcy osób, a w tym może ich być jeszcze więcej. Golgotę urządzono trzy lata temu na kilkuhektarowej działce tuż za nowym kościołem w Tyliczu.
Zobacz wirtualny spacerKolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką ma długość 2 211 m. Biegnie z Czarnego Potoku na szczyt Jaworzyny Krynickiej (1114 m.n.p.m.) i przebiega wzdłuż stoku góry, w otoczeniu niepowtarzalnych krajobrazów i soczystej beskidzkiej przyrody. Na Jaworzynie Krynickiej panują doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych: narciarstwa zjazdowego, biegowego i snowboardu. Pokrywa śnieżna utrzymuje się tutaj, co najmniej przez 4 a często nawet 5 miesięcy w roku. Na stokach Jaworzyny Krynickiej jest wytyczonych 7 tras zjazdowych o łącznej długości ponad 8,3 km, z tego cztery posiadają homologacje FIS. W planach jest wytyczenie kolejnych tras zjazdowych.
Czytaj więcejPijalnia Główna w Krynicy – pijalnia wód mineralnych zlokalizowana w Krynicy-Zdroju, w centrum miasta, przy Bulwarach Dietla (powszechnie zwanych "Krynickim deptakiem"). Obiekt autorstwa architektów Stanisława Spyta i Zbigniewa Mikołajewskiego został oddany do użytku w 1971 w stylu modernizmu. W pijalni serwowane są takie wody jak: Jan, Słotwinka, Tadeusz, Zdrój Główny, Zuber. Szczególnie ta ostatnia z wód cieszy się dużą sławą ze względu na swój charakterystyczny smak.
Czytaj więcej"Docieramy do Bardejova wczesnym rankiem. Dzięki temu udaje nam się przyłapać rynek przepięknie oświetlony porannym słońcem. Podziwiamy wielobarwne kamieniczki stojące wokół rynku. Niewielkie domki w pastelowych kolorach nadają miejscu bajkowy charakter. Miejsce jest niezwykle urokliwe, a do tego zachowało swój historyczny charakter, dzięki czemu czternaście lat temu całą zabudowę starego miasta wpisano na listę Unesco."
Czytaj więcejDla naszych gości oferujemy jazdę konną dla każdego przez cały rok na specjalnie przygotowanej arenie, w krytej ujeżdżalni lub w malowniczym górskim terenie. W tym sezonie zapraszamy do naszego powiększonego mini- zoo. Oprócz oswojonych zwierząt domowych, takich jak kozy, świnki, owieczki, króliki, gęsi, kaczki, w naszym zwierzyńcu zamieszkały nowe ptaki - kilka odmian bażantów, gołębi, papug, synogarlice, pawie, przepiórki. Dzieci mogą poznać zwyczaje mieszkańców naszego mini-zoo, a niektóre z nich nawet nakarmić.
Czytaj więcejNadleśnictwo Nawojowa położone jest na terenie Beskidu Sądeckiego i Niskiego w zlewni rzek Białej i Kamienicy. Leży w terenie górskim na wysokości od 400 do 1100 m n.p.m. Całość lasów Nadleśnictwa jest lasami ochronnymi-przede wszystkim glebo i wodochronnymi. Ponadto część lasów Nadleśnictwa wchodzi w skład Popradzkiego Parku Krajogbrazowego, a większość lasów leży w zasięgu Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000 w ostoi siedliskowej i ptasiej. Istnieją tu 3 rezerwaty przyrody: "Uhryń", "Barnowiec" i "Łabowiec". Stanowią one typowe dla tego regionu, zachowane w bardzo dobrym stanie fragmenty lasów bukowo-jodłowych regla dolnego..
Czytaj więcej